IV Kiermasz Bożonarodzeniowy - 15 grudnia 2019 r.

IV KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W PRZYSTAJNI - 15 grudnia 2019 r.
Za nami czwarty Kiermasz Bożonarodzeniowy na rynku w Przystajni. Tegoroczna impreza odbyła się na odnowionym placu, wyłożonym naturalnym kamieniem.
Jarmark świąteczny, jako cykliczna impreza bardzo przypadł do gustu mieszkańcom gminy, w tym roku na rynku pojawiły się setki osób. Przychodziły całe rodziny, mimo iż zamiast śniegu spadł deszcz, a momentami było wyjątkowo nieprzyjemnie w połączeniu z wiatrem. By podkreślić charakter miejsca i uroczystości bożonarodzeniowej zabrakło jedynie śniegu. Pięknie udekorowana szopka, pod którą wspólnie zmówiono modlitwę i zaśpiewano kolędy, stojąca obok choinka, a także nieodmiennie już kapela góralska doskonale wpasowały się w klimat odnowionego rynku.
Na scenie prócz górali wystąpiły też miejscowe zespoły śpiewacze z adekwatnie do okazji dobranym repertuarem muzycznym.
Wśród atrakcji pojawiły się dwa renifery na szczudłach, kramy z bożonarodzeniowymi drobiazgami, a do tego przekąski dla wszystkich chętnych. Było ciasto i grzaniec, bigos, pierogi z grzybami i kapustą i wszystko, co nieodmiennie kojarzy się ze świętami.


Kiermasz.jpeg

Zapraszamy do obejrzenia:

- videorelacji z IV Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Przystajni - 15.12.2019 r. (kliknij by przejść do materiału video)

- zdjęć z kiermaszu z IV Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Przystajni - 15.12.2019 r. (kliknij by przejść do galerii zdjęć).