Apel do mieszkańców w sprawie NSP2021

Szanowni Mieszkańcy Gminy Przystajń

Przypominam wszystkim, że 1 kwietnia 2021 r. na terenie całego kraju rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 września 2021 roku.

Podstawową metodą udziału w spisie NSP 2021, jest samospis internetowy. Zachęcam do zalogowania się na stronie spis.gov.pl w celu uzupełnienia formularza spisowego. W przypadku trudności można zwrócić się o pomoc do kogoś z rodziny lub innej zaufanej osoby. Osoby chcące spisać się samodzielnie mogą również skorzystać z punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Gminy Przystajń, gdzie pomocą przy wypełnieniu ankiety służą pracownicy Gminnego Biura Spisowego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, niepełnosprawnych, mających problemy w poruszaniu się, Gmina Przystajń oferuje dojazd rachmistrza spisowego do miejsca zamieszkania. Upoważniony pracownik Gminnego Biura Spisowego lub rachmistrz przyjedzie pod wskazany adres w umówionym terminie i przeprowadzi wywiad spisowy. Jedyne co trzeba zrobić, to zgłosić taką potrzebę w Urzędzie Gminy Przystajń, dzwoniąc pod numer telefonu: 34 319 11 53.

Pozyskiwane informacje będa wykorzystywane przede wszystkim do celów statystycznych, jednakże liczba spisanych osób może mieć również wpływ na wysokość przyznawanych gminie subwencji i dotacji krajowych.

Zachęcam i proszę o udział w NSP2021.

Gminny Komisarz Spisowy

Wójt Gminy Przystajń

Henryk Mach