300 plus dla uczniów wypłaci ZUS!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przystajni informuje, że w związku ze zmianą przepisów prawa od 1 lipca 2021r. zmieniły się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia z programu "Dobry start".

Wnioski o świadczenie Dobry Start będzie można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w terminie od 1 lipca 2021r. do 30 listopada 2021r. tylko drogą elektroniczną (przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS). Wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021r. W sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. 2021, poz. 1092), które weszło w życie z dniem 1 lipca 2021 r.

Jeśli nie masz profilu PUE, przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS, który założy go dla Ciebie
Zapraszamy: termin 23 lipca 2021 roku godz. 9.00-14.00,  miejsce Urząd Gminy Przystajń, ul. Częstochowska 5, 42-141 Przystajń

Profil PUE ZUS możesz założyć również samodzielnie Jak to zrobić: sprawdź www.zus.pl lub zadzwoń 22 560 16 00

Dzięki profilowi PUE załatwisz większość spraw w ZUS przez internet

Wnioski o świadczenie Dobry Start będzie rozpatrywał ZUS


Plakat 300 plus Dobry Start spotkanie PUE UG PRZYSTAJŃ.png


infografika pion.png