Dzień Dziecka - fotorelacja

Dnia 1 czerwca na stadionie sportowym w Przystajni z okazji Dnia Dziecka odbył się gminny festyn zorganizowany wspólnie przez Gminę Przystajń, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni i Klub Sportowy "PŁOMIEŃ Przystajń".

Mimo niesprzyjającej deszczowej pogody od rana, dzieciom zaświeciło słoneczko i mogły skorzystać z wielu atrakcji sportowych, artystycznych, animacji oraz z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa.

Organizatorzy przywitali zgromadzonych i wszystkim uczestnikom wydarzenia, tym dużym i małym złożono serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka: słońca, radości, uśmiechu na twarzy i spełnienia wszystkich marzeń..

Dzień Dziecka rozpoczął się meczem grup Orlik z drużyn Płomień Przystajń i UKS Herkules Kochanowice. Klub Sportowy zorganizował dzieciom liczne rozgrywki i konkurencje sportowe, a GOKSiR zadbał o część artystyczną na scenie. Wystąpiły grupy taneczne oraz zaśpiewała grupa wokalna. Ochotnicze Straże Pożarne  z Gminy Przystajń zorganizowały pokaz ratownictwa drogowego i technicznego z przecięciem pojazdów i wydobywaniem poszkodowanych oraz pokazem pierwszej pomocy oraz liczne atrakcje strażackie. Bank Spółdzielczy przygotował swoje stoisko, a na nim ciekawe loterie dla dzieci, w której wygrywały upominki. Bank zasponsorował również dla wszystkich dzieci grających w Klubie Sportowym bidony z logiem Banku. Swoje stoisko miało również Stowarzyszenie Nasze Dzieci działające przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Przystajni, na którym serwowało popcorn. Nie mogło zabraknąć oczywiście stoiska  z lodami, lemoniadą i darmową watą cukrową z Cafe Rożek. Dzieciaczki mogły bezpłatnie korzystać z dmuchańców, warkoczyków, tatuaży i innych animacji. Chętnie częstowały się owocami w czekoladzie. Była kawa, herbata oraz pyszne ciasto przygotowane przez rodziców dzieci uczęszczających do Klubu Sportowego "Płomień" Przystajń. Dla wszystkich wyczerpanych rozgrywkami przygotowano grilla.                       

W rozgrywkach i konkurencjach sportowych udział wzięły wszystkie zainteresowane dzieciaki oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Medale i upominki wręczył na scenie Wójt Gminy Przystajń - Henryk Mach, Zarząd Płomienia wraz z trenerami, dyrektor GOKSiR oraz Komendant Gminny OSP.                                                                                

Festyn zakończył mecz Seniorów z KS Płomień Przystajń i LKS Liswarta Lisów. Dzień wyjątkowy, drużyny wyprowadzone na murawę w asyście dzieci. Wynik meczu 6:1 dla „Płomienia" Przystajń.

Mimo niepewnej pogody, na Gminny Dzień Dziecka przybyło dużo dzieci z rodzicami, dziadkami i aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach sportowych, animacjach, pokazach.

Dużą frajdą była dla nich piana zrobiona przez strażaków, z której chyba nikt nie wyszedł suchy.                                           

Było sportowo, zabawnie i smacznie.     

Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, którzy przybyli z życzeniami dla dzieci, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji tego szczególnego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na:

https://goksirprzystajn.naszgok.pl/n,dzien-dziecka-fotorelacja-1