Majowy koncert - fotorelacja

dsc07357-bc6efdd54f.jpeg

W niedzielę 19 maja 2024 r. na płycie Rynku w Przystajni odbył się majowy koncert Orkiestry Dętej Gminy Przystajń działającej w GOKSiR w Przystajni pod batutą Pana Tomasza Dulskiego oraz grupy wokalnej również działającej przy GOKSiR pod opieką Pani Karoliny Mrugalskiej.

Pomimo niesprzyjającej pogody od rana, koncert mógł jednak odbyć się na świeżym powietrzu na płycie Rynku, a deszczowe chmury pojawiły się dopiero pod koniec występów. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni – Małgorzata Izydorczyk, przywitała wszystkich mieszkańców zgromadzonych na Rynku i zapowiedziała występy.

Jako pierwsze zaśpiewały dziewczyny z grupy wokalnej - każda po kolei zaprezentowała swój przepiękny wokal. Mimo stresu widocznego na twarzach, każda piosenka była idealnie zaśpiewana. Publiczność słuchała w ciszy i skupieniu nagradzając brawami każdą młodą wokalistkę.

Orkiestra Dęta swój występ rozpoczęła przemarszem, podczas którego można było zobaczyć przepiękne nowe stroje. Zabrzmiały odgłosy przeróżnych instrumentów i niosły się echem po naszej miejscowości.

Jako pierwsi zagrali najmłodsi, zaczynający swoją przygodę z instrumentem, co na pewno było dla nich ogromnym stresem. Później w kolejnych utworach rozbrzmiały się już wszystkie instrumenty, na których grali uzdolnieni członkowie naszej Gminnej Orkiestry-od dzieci po dorosłych.

Po zakończonym koncercie wykonawcy nagrodzeni brawami udali się do sali GOKSiR na zasłużony poczęstunek.

Niech te piękne nowe stroje galowe służą członkom orkiestry i przynoszą szczęście.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na: 

https://goksirprzystajn.naszgok.pl/n,majowy-koncert-fotorelacja