Relacja z Jarmarku Wielkanocnego

24 marca 2024 r. w Palmową Niedzielę na Płycie Rynku w Przystajni, odbył się Jarmark Wielkanocny. W popołudniowy, słoneczny, chociaż chłodny dzień, Mieszkańców Gminy i Gości przywitał ciepło Wójt Gminy Przystajń Henryk Mach i złożył wszystkim życzenia wielkanocne.

Tradycyjnie już od kilku lat, w tym dniu wybieramy najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w konkursie „Allllle Palma Wielkanocna”. Wzięło w nim udział 12 palm, w tym: 11 sołectw: Górki, Stany, Ługi-Radły, Kuźnica Nowa, Podłęże Szlacheckie i Michalinów, Kuźnica Stara, Mrówczak, Bór Zajaciński, Przystajń, Antonów, Kamińsko oraz 1 palma, którą wykonały dzieci ze Świetlicy Środowiskowej. Wszystkie kolorowe, przepiękne, niepowtarzalne Palmy, zostały poświęcone podczas mszy świętej już o godzinie 12.00. W głosowaniu oddano 484 głosy. Publiczność wybrała tą najpiękniejszą.. wykonaną przez sołectwo w Borze Zajacińskim, na którą oddano 103 głosy.

Podczas trwania Jarmarku, można było nabyć wyjątkowe dekoracje świąteczne, niepowtarzalne rękodzieła. Uczestników jarmarku częstowano pysznym żurkiem wielkanocnym, ciastem świątecznym, gorącą kawą i herbatą, tradycyjnym chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Na słodką fontannę czekoladową z owocami zapraszano wszystkich smakoszy słodkości. Szczudlarze z teatru ulicznego „Artystyczny Galimatias” częstowali słodyczami oraz chętnie pozowali do zdjęć, przy drzewku świątecznym, bogato ozdobionym w kolorowe pisanki.

Na scenie wystąpiły ze swoim repertuarem zespoły ludowe działające w naszej gminie: Zespół Śpiewaczy Koniczynki, Ługowiacy oraz Lawenda. Mogliśmy posłuchać występu akordeonisty oraz obejrzeć żonglerkę połączoną z iluzją. Najmłodsi uczestnicy jarmarku mogli przyozdobić się tatuażem o tematyce wielkanocnej.

Dziękujemy strażakom z jednostek OSP za to, że czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas Jarmarku oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania.

Link do zdjęć: https://goksirprzystajn.naszgok.pl/n,jarmark-wielkanocny-fotorelacja