Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 01.03.2024r.

Dzień 1-go marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dzień pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

Wójt Gminy Przystajń Pan Henryk Mach wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Przystajń Aleksandrą Kierat, Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Bórze Zajacińskim Bogdanem Paprotnym i Sołtysem Sołectwa Bór Zajaciński Józefem Chrzęstkiem, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą Żołnierza Wyklętego Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”

Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim odbyła się również uroczysta wieczornica poświęcona pamięci Żołnierzy wyklętych w której min. rozstrzygnięto VIII Powiatowy Konkurs „Żołnierze Wyklęci – bohaterowie niezłomni: Stanisław Sojczyński”.

Tegoroczny konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej postać i losy Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu. Laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Bogdan Paprotny

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.jpeg

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych_.jpeg