Relacja z Kiermaszu Bożonarodzeniowego

W minioną niedzielę, na Rynku w Przystajni odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. O godzinie 15.00 licznie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kościele, a zaraz po niej odbyła się prezentacja szopki bożonarodzeniowej, która stanęła na Rynku w Przystajni. Wszystkich obecnych na kiermaszu przywitał Wójt Gminy Przystajń – Henryk Mach. 

W świąteczny nastrój wprowadziły nas zespoły śpiewacze z naszej gminy: Ługowiacy, Lawenda i Koniczynki, z którymi można było wspólnie posłuchać lub zaśpiewać tradycyjne kolędy.

Z pięknym repertuarem świątecznym wystąpił utalentowany skrzypek – Przemysław Szymonik, który także wprowadził nas w czas Świąt Bożego Narodzenia. 

Wszyscy mogliśmy popróbować świątecznych ciast i wyrobów świątecznych. Napić się gorącej herbaty lub czekolady. Obecna na Rynku grupa Artystyczny Galimatias, częstowała słodyczami wszystkich uczestników oraz bardzo chętnie pozowała do zdjęć. Niezwykłą atrakcją okazał się pokaz ognia, który od razu rozgrzał całą publiczność. Świetlne obrazy, fontanny iskrowe i oczywiście żywy ogień, pozostaną w pamięci obecnych na kiermaszu na bardzo długo.

Biblioteka przygotowała stoisko bookcrossing, którego ideą jest dzielenie się książką z innymi. Przynieś z domu własną przeczytaną książkę, wybierz inną. Promowano również projekt – „Mała książka, wielki człowiek”.

Świąteczny klimat, śnieg, kolędy, pyszne świąteczne potrawy, nietuzinkowe ozdoby – to wszystko czekało na odwiedzających jarmark. Oprócz przygotowanych pyszności można było zakupić mnóstwo oryginalnych dekoracji świątecznych, ozdób wykonanych na szydełku, czy innych pięknych rękodzieł.

Niewątpliwie gwiazdkowy nastrój udzielił się wszystkim odwiedzającym Kiermasz Bożonarodzeniowy i skutecznie wprowadził wszystkich w klimat zbliżających się Świąt. 

Dziękujemy strażakom OSP za to, że czuwali na bezpieczeństwem i porządkiem podczas Kiermaszu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia na: https://goksirprzystajn.naszgok.pl/n,kiermasz-bozonarodzeniowy-fotorelacja

oraz poniżej dwóch nagrań wideo i fotorelacji: