11 listopada Polska świętowała 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

IMG-20231114-WA0001.jpeg

 

11 listopada Polska świętowała 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

 

To dzień, w którym przypominamy sobie o wyjątkowym momencie w historii Polski. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, odrodziło się Niepodległe Państwo Polskie. Święto Niepodległości to czas zadumy, ale także dumy narodowej. Nasza historia pełna jest bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny. Dlatego właśnie 11 listopada składamy hołd tym, którzy walczyli i zginęli za Polskę, wszystkim tym co za wolność oddali to co jest najważniejsze dla drugiego człowieka - życie. Naszą powinnością i obowiązkiem jest o tym pamiętać. Dzięki bohaterstwu naszych przodków, mamy dziś własny kraj, terytorium, hymn, flagę, godło, a także instytucje, urzędy, szkoły, w których mówimy po polsku. Mamy własną kulturę i inne wartości narodowe.

Uroczystości obchodów święta niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w asyście sztandarów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Przystajń. Wśród powiewających biało-czerwonych flag, na Placu Rynku w Przystajni odśpiewano Hymn Państwowy. Doniosłej chwili towarzyszyły sztandary Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, druhny i druhowie oraz licznie przybyli mieszkańcy. Przybyłych na uroczystość mieszkańców i gości, powitała w imieniu Wójta Gminy Przystajń, Sekretarz Gminy Przystajń – Agnieszka Zabawa oraz przewodniczący Rady Gminy Przystajń – Zbigniew Kmieć. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przystajni – Małgorzata Izydorczyk, zaprosiła wszystkich zgromadzonych do sali GOKSiR na wieczornicę patriotyczną. O część artystyczną zadbała grupa wokalna działająca przy GOKSiR wraz z solistkami Zuzanną Kępa, Zuzanną Biernacką i Zofią Kierat, pod opieką Karoliny Mrugalskiej. Z pięknym repertuarem patriotycznym wystąpiły zespoły śpiewacze „Lawenda” i „Ługowiacy”.  Na koniec koncertowała Orkiestra Dęta Gminy Przystajń pod batutą Tomasza Dulskiego, z bogatym repertuarem patriotycznym oraz wyjątkową interpretacją wokalną w wykonaniu Magdaleny Filak, Mariusza Kozińskiego i Tomasza Koślika.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na stronie:

https://goksirprzystajn.naszgok.pl/n,11-listopada-fotorelacja

Fotorelacja część 1

Fotorelacja część 2