"Odblaskowa Szkoła" w Borze Zajacińskim

ODBLASKOWA SZKOŁA” w Publicznej Szkole Podstawowej

im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim od początku września do końca października bierze udział
w ogólnopolskim konkursie promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym „Odblaskowa Szkoła”. W czasie trwania akcji szkoła promuje hasło:
„Widoczny- bezpieczny”.

Doskonale wiemy, że jednym z kluczowych czynników podnoszących bezpieczeństwo na drodze są elementy odblaskowe, które sprawiają, że dziecko na drodze jest lepiej widoczne. Dlatego w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie zaopatrzeni zostali w odblaski oraz kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni. Prowadzone były też działania mające na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze. W szkole został zorganizowany również festyn, podczas którego uczniowie mogli skorzystać ze symulatora hamowania oraz dachowania, wypożyczonego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Uczniowie wraz z opiekunami promują bezpieczeństwo pieszych nie tylko wśród uczniów i ich rodziców, ale także wśród seniorów. Przygotowali dla nich ulotki, spotykali się z nimi oraz rozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza teraz, kiedy dni są krótsze, wiedzą chyba wszyscy. Dlatego, przed zbliżającą się zmianą czasu na zimowy, pragniemy przypomnieć wszystkim, jak ważna jest widoczność na drodze, która ma znaczący wpływ na reakcję kierowców.

Zachowajmy również „Bezpieczny System” będąc uczestnikami ruchu drogowego.

 

plakat.png

plakat akcji.gif

elementy odblaskowe.jpeg

kl.I-III.jpeg

kl.IV-VII.jpeg