84 rocznica bitwy pod Mokrą

1 września 2023 r. w Gminie Miedźno w miejscowości Mokra, uczczono 84 rocznicę bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku. Oddano cześć i honor żołnierzom Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Oddział ten, jako jeden z nielicznych podczas wojny obronnej w 1939 roku, odniósł zwycięstwo nad zmotoryzowanymi i pancernymi siłami niemieckimi na polach miejscowości Mokra.

W trakcie uroczystości upamiętniających to wydarzenie, przedstawiciele Gminy Przystajń w osobie: Wójta Gminy Henryka Mach, Sekretarza Gminy Agnieszki Zabawa, złożyli kwiaty pod pomnikiem, wzniesionym dla uczczenia poległych żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Pomnik ten jest symbolem bohaterskiej i patriotycznej walki żołnierza polskiego w obronie ojczyzny. Gościem honorowym uroczystości był uczestnik bitwy płk. Zbigniew Zielińsk.

Odczytany został Apel Poległych, a bohaterstwo i pamięć o żołnierzach Wołyńskiej Brygady Kawalerii uczciła salwa honorowa.