Relacja z pikniku rodzinnego

W niedzielę 9 lipca 2023 r. na stadionie sportowym w Przystajni odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Gminę Przystajń, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przystajni oraz Fundację LAR.GO razem możemy więcej pod Patronatem Generalnym Grupy TAURON. Podczas eventu odbyła się kolejna edycja Bitwy Regionów – Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich.

W wydarzeniu wzięli udział: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński, Wice-prezes Zarządu ds. korporacyjnych w Tauron Artur Warzocha, Dyrektor KOWR OT w Częstochowie Konrad Jarzyński, Zastępca Dyrektora KOWR OT w Częstochowie Teresa Pala, Dyrektor Śląskiego Oddziału ARiMR w Częstochowie Tomasz Matyszczak, Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, Wójt Gminy Panki Urszula Bujak, Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński, Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak, Wójt Gminy Przystajń Henryk Mach, zaproszeni goście z powiatu kłobuckiego oraz mieszkańcy naszej gminy.

Głównym punktem pikniku rodzinnego była Bitwa Regionów – Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. Ma ona na celu promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Podczas nuty ludowych pieśni, zaprezentowało się 14 Kół Gospodyń Wiejskich, z których komisja konkursowa wyłoniła trzech Laureatów:

I miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Borowe i zaprezentowało danie: Borowska Karkówka pod pierzynką z maślanymi kluskami

II miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Kobieca Grupa Wsparcia w Czarnej Wsi z pachnącą Dzianą Kaczką z Jury w miodowej glazurze na pierzynce z topinamburu.

III miejsce zdobyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kuźnicy Nowej za przygotowanie przepysznych Żeberek z Ciapkapustą.

Wszystkie dania przygotowane podczas bitwy, te konkursowe i nie tylko, były pyszne, starannie podane i zaprezentowane. Wszystkim uczestnikom Panią i Panom gratulujemy i dziękujemy.

Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych oraz dla starszych mieszkańców. „Artystyczny Galimatias” zapewnił wiele ciekawych animacji nie tylko sportowych ale też gry zabawy i nawet szkółka szczudlarska wypełniały czas najmłodszym. Można było udekorować twarz animacjami z kolorowego świata i warkoczykami dopełnić fryzurę. Dla wszystkich aktywnych firma F.H. ANNA Dystrybucja Lodów i Art. Mrożonych przygotowała smaczne lody. Były dmuchańce i wata cukrowa. W strefie relaksu z leżakami od Firmy Tauron stanęła darmowa foto budka również od firmy Tauron, a Byczek Taurona - maskotka firmowa pozowała do zdjęć z najmłodszymi.

Gwiazdą wieczoru był koncert Zespołu UNIVERSE, który bawił publiczność przy swoich największych hitach. Pokaz sztucznych ogni rozświetlił niebo, a DJ Basti bawił nas do późnych godzin nocnych.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Grupie TAURON, FUNDACJI LAR.GO bo z nimi naprawdę możemy więcej oraz firmie: „SORELLA” i „ANNA” Dystrybucja Lodów i Art. Mrożonych oraz wszystkim innym sponsorom, którzy się przyczynili do tego wydarzenia.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, która zabezpieczyła to wydarzenie i dzięki niej czuliśmy się bezpiecznie. Dziękujemy wszystkim współpracownikom, tym którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku rodzinnego w naszej gminie, bo Razem Możemy Więcej..

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.