Fotorelacja z wakacyjnych warsztatów makramy

W ramach cyklu wakacyjnych zajęć Gminna Biblioteka Publiczna w Przystajni zorganizowała warsztaty makramy. Makrama to znana od starożytności sztuka zaplatania sznurków. Ostatnio przeżywa swój renesans a ozdoby wykonywane tą metodą stały się bardzo modne i są chętnie używane do dekorowania domów.

12 lipca biblioteka zorganizowała w Centrum Usług Społecznościowych w Przystajni dwa warsztaty. Pierwsze to "Mały botanik" dla młodszych dzieci. Zajęciom towarzyszyła wystawa edukacyjna o drzewach, która tematycznie uzupełniła warsztaty. Uczestnicy pod okiem instruktorki, Pani Marty Jędras, wykonali kompozycję ozdobną z liści. Swoje ozdoby dumne dzieci zabrały do domu, aby pochwalić się rodzicom. Z kolei niewymierne korzyści z takich zajęć to rozwijanie zdolności manualnych oraz ćwiczenie cierpliwości.

W drugich warsztatach wzięła udział młodzież oraz dorośli. Tworzyliśmy biżuterię makramową, a konkretnie popularne bransoletki. Chociaż na początku wydawało się, że jest to bardzo skomplikowane to jednak wszyscy mocno się zaangażowali w wykonanie ozdób. Nie obyło się wprawdzie bez rozsupływania i zaczynania od początku. Jednak ostatecznie wszystkim uczestnikom udało się wykonać piękne bransoletki, a niektórym nawet po kilka sztuk.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zainteresowanie i zaangażowanie mimo bardzo upalnego popołudnia.

 

Zapraszamy do oglądania zdjęć pod linkami:

https://biblioteka-przystajn.pl/n,fotorelacja-z-warsztatow-makramy-dla-mlodziezy-i-doroslych-bizuteria-makramowa-w-dn-12-lipca-2023-r

https://biblioteka-przystajn.pl/n,fotorelacja-z-warsztatow-makramy-maly-botanik-i-wystawy-edukacyjnej-drzewa