10-lecie zespołu Lawenda

Za pasję i zaangażowanie w krzewieniu tradycji polskiej kultury ludowej

i popularyzację lokalnego folkloru,

za współtworzenie licznych inicjatyw społecznych

i niezwykłych w swej formie wydarzeń kulturalnych,

za kształtowanie wrażliwości na muzykę wśród mieszkańców regionu

i inspirowanie ich do rozwijania talentów.

Niech Wasza artystyczna przyjemność trwa jak najdłużej.

Wasze wspaniałe głosy niech obfitują radością i zdrowiem.

Szczęście nich się do Was uśmiecha i niech los Wam sprzyja,

a każdy występ na scenie daje radość Wam i innym”.

 

Dnia 18 lutego 2023 r. Zespół Śpiewaczy „LAWENDA” obchodził Jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Głównym celem działalności Zespołu „LAWENDA” jest popularyzacja piękna, bogactwa tradycji i obrzędów kultury ludowej, którą propaguje śpiewając piosenki: ludowe, biesiadne, żołnierskie a także kresowe. Dbałość o naszą tradycje i zwyczaje naszego regionu, „LAWENDA” wystąpiła blisko 150 razy na scenie.

Jubileusz odbyła się w Gminny Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni. Na uroczystość przybili zaproszeni goście: Wójt Gminy Przystajń, Sekretarz Gminy, Przewodniczący Rady Gminy, Starosta Powiatu Kłobuckiego i W-ce Starosta Powiatu, Dyrektor GOKSIR w Przystajni, Przedstawiciele LGD „ Zielony Wierzchołek Śląska”, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, W-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przystajni, Przedstawiciele z Rady Powiatu Kłobuckiego oraz wielu zaproszonych gości.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na wspólne biesiadowanie.


IMG_2041.jpeg

IMG_2842.jpeg

IMG_2844.jpeg

IMG_2222.jpeg