Kiermasz Bożonarodzeniowy - fotorelacja

Po długiej przerwie spowodowaną pandemią mogliśmy znów cieszyć się magią Świąt Bożego Narodzenia na Rynku w Przystajni. Mimo dużego mrozu ale w bajecznej zimowej, śnieżnej scenerii nie zabrakło naszych mieszkańców ale też i zaproszonych gości.

Kiermasz Bożonarodzeniowy rozpoczął się o godz. 16.00 Mszą Św. w Kościele a zaraz po niej odbyła się prezentacja szopki bożonarodzeniowej, która stanęła na Rynku w Przystajni.

Magiczna atmosfera zagościła podczas wspólnego słuchania i śpiewania świątecznych kolęd z zespołem Śpiewaczym „Lawenda”. Gościnnie wystąpiła kapela Góralska z Istebnej, która przybliżyła nam tradycję świąt nie tylko podczas śpiewania staropolskich ale i współczesnych kolęd.

Miała też miejsce degustacja potraw świątecznych: pierogi i barszczyk czerwony, świeże pachnące ciasto, owoce polewane gorącą czekoladą. Można było rozgrzać się kawą i zimową herbatą zajadając się przy tym wyrobami wędliniarskimi pięknie podanych i przygotowanych przez Zakład Mięsny Łukasz Matyja oraz Zakład Masarski Jędrycha Sp.J.

Przez cały czas towarzyszył nam Teatr Uliczny Galimatias w osobie szczudlarzy Pani Elf i Pan Elf, zabawiając i częstując słodyczami wszystkich uczestników oraz bardzo chętnie pozując do zdjęć.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego można było nabyć również świąteczne wyroby rękodzielnicze, zakupić m.in. wszelkiego rodzaju świąteczne ciasta, śledzie, pierogi, gołąbki oraz wiele innych pyszności.

Sprzyjająca zimowa aura nie zawiodła w tym roku, a uroku całemu przedsięwzięciu dodały przepiękne dekoracje świąteczne. 

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jedną z nich było spotkanie autorskie w bibliotece z bajkopisarzem Panem Poetą, gdzie wśród poezji znalazło się miejsce na zabawę interaktywną.

Niewątpliwie gwiazdkowy nastrój udzielił się wszystkim odwiedzającym Kiermasz Bożonarodzeniowy i skutecznie wprowadził wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim strażakom za to, że czuwali na bezpieczeństwem i porządkiem podczas Kiermaszu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

 

Więcej zdjęć na facebooku KSW FOTO:

Przystajń - Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022, Część 1 [240 zdjęć]

Przystajń - Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022, Część 2 [237 zdjęć]