Obchody 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11.jpeg

Uroczyste obchody 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 2022 r. rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Na płycie Rynku, Wójt Gminy Przystajń Henryk Mach, przywitał wszystkich zebranych mieszkańców, w tym liczną grupę strażaków z pocztami sztandarowymi z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Przystajń. Odczytano rys historyczny Dnia Niepodległości i wspólnie odśpiewano Hymn Polski. O oprawę artystyczną zadbała grupa wokalna działająca przy GOKSiR w Przystajni oraz Zespół Śpiewaczy „Ługowiacy”, z którym wspólnie śpiewano pieśni patriotycznych. Wszystkich zgromadzonych udekorowano kotylionem patriotycznym.

Tegoroczne Święto Niepodległości w Gminie Przystajń rozpoczęto już 8 listopada 2022 r. na Hali Sportowej, gdzie odbył się turniej w piłce nożnej w kategorii Żak. W rozgrywkach uczestniczyły cztery drużyny: KS Panki, MLKS Woźniki (dziewczyny) oraz KS Płomień Przystajń I i II. GOKSiR w Przystajni wspólnie z KS „Płomień” Przystajń zadbał o nagrody (puchary) oraz słodkie upominki dla uczestników rozgrywek.

12 listopada 2022 r. od godziny 10.00, w hali sportowej trwały rozgrywki XV Finału Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Przystajń z okazji Dnia Niepodległości. To cykliczne rozgrywki, organizowane każdego roku wspólnie przez KS Płomień Przystajń i GOKSiR w Przystajni właśnie z okazji 11 Listopada. Drużyna gospodarzy zdobyła I miejsce. II miejsce zdobyła drużyna Senior Opatów, a III miejsce Senior Krzepice.

Również z okazji Dnia Niepodległości, w godzinach popołudniowych odbyły się rozgrywki Piłki Nożnej FIFA 2022. W rozgrywkach udział brało 21 osób. Najlepszym okazał się Karol Hejno,  II miejsce zdobył Dawid Gaździcki, a III miejsce zdobył Krzysztof Pasieka.

Zdjęcia na: https://goksirprzystajn.naszgok.pl/n,f