Dożynki Sołectwa Kuźnica Stara

W sobotę 10 września 2022 roku w Sołectwie Kuźnica Stara odbyła się Biesiada Dożynkowa w budynku remizo-świetlicy.

Dożynki to nasza narodowa tradycja. Na przestrzeni wieków obrzędy dożynkowe zmieniały swój charakter. Uroczystości dożynkowe to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika, bo przypomina, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy na roli codziennie trafia na stoły w naszych, rodzinnych domach chleb. To dzień odpoczynku i radości po ciężkiej pracy.

Dożynki zostały wspólnie zorganizowana przez Panią Sołtys, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Straż Pożarną w Kuźnicy Starej.

Gospodarzami sołeckich dożynek byli Pani Kamila Wójcik i Pan Tomasz Marczak.

Na imprezę dożynkową przybyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Kłobuckiego Pan Henryk Kiepura, Pani Sekretarz Gminy Przystajń Agnieszka Zabawa, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni Małgorzata Izydorczyk, Pan Komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej Tomasz Izydorczyk, Ksiądz Wikariusz Michał Solarczyk oraz przedstawiciele lokalnych firm.

Po przemówieniu i oficjalnym rozpoczęciu Biesiady Dożynkowej, zaproszeni goście i mieszkańcy mogli skosztować wielu smakołyków. Można było odwiedzić kącik kawowy z przepysznymi wypiekami oraz biesiadny stół. Dla smakoszy grilla, była pieczona kiełbaska i serek z żurawiną.

Dla najmłodszych mieszkańców organizatorzy zapewnili moc atrakcji i przysmaków, była kolorowa wata cukrowa i popcorn. Dzieci mogły zwiedzić wóz strażacki, pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni, zagrać w piłkarzyki, pomalować twarz, zrobić duże bańki mydlane, modelować kwiaty i zwierzątka z balonów.

O oprawę muzyczną zadbał DJ Daniels Daniel Korzeniewski, który bawił gości do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy Biesiady Dożynkowej składają podziękowania za przybycie zaproszonym gościom i mieszkańcom oraz sponsorom za wsparcie finansowe.