Dożynki Sołeckie 2022 rozpoczęte!

Dożynki Sołeckie 2022 rozpoczęte!

W minioną sobotę oraz w niedzielę w Gminie Przystajń zorganizowano dożynki sołeckie. Dożynki, to wspaniała tradycja, która cieszy dodatkowo, gdy świętuje tak liczna społeczność.

W sobotę 13 sierpnia dożynki sołeckie zorganizowały sołectwa Antonów i Kuźnica Nowa. Wspólnie zorganizowali dożynki sołtysi Pani Jadwiga Spalik i Pan Dominik Sas. Przy ogromnym zaangażowaniu i pomocy: Ochotniczej Straży Pożarnej Antonów-Kuźnica Nowa na czele z prezesem Zbigniewem Kieratem, Pań z KGW – na czele z Paniami Jadwigą Spalik i Alfredą Wachowską, Radnym Pawłem Piśniakiem oraz przy udziale mieszkańców obydwu miejscowości. Gospodarzami sołeckich dożynek byli Gabriela Kałmuk i Jan Bogus. Na scenie wystąpiły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W niedzielę 14 sierpnia dożynki sołeckie zorganizowało sołectwo Ługi-Radły. Organizatorami była oczywiście sołtys miejscowości Ługi-Radły Pani Danuta Janik, Ochotnicza Straż Pożarna Ługi-Radły na czele z Panią prezes i Wiceprzewodniczącą Rady Gminy – Aleksandrą Kierat, Panie z KGW na czele z przewodniczącą Zofią Knop oraz mieszkańcami miejscowości. Gospodarzami dożynek w sołectwie Ługi-Radły byli Angelika Wręczycka i Michał Jelonek. Podczas świętowania na scenie wystąpił zespół śpiewaczy „Ługowiacy”. Swoje możliwości artystyczne przedstawiły dzieci z sołectwa Ługi-Radły.

Na obydwu dożynkach sołeckich można było zobaczyć przepięknie wykonane wieńce dożynkowe. Był grill, chleb ze smalcem, pyszne ciasta. Gościnność organizatorów, ciekawe animacje dla dzieci (dmuchańce, banki mydlane, ścianka gaśnicza, pokaz samochodu bojowego, loteria fantowa) spowodowały, że świętowanie plonów przedłużyło się do późnych godzin wieczornych. Ta wspaniała tradycja tym razem również dostarczyła wielu atrakcji mieszkańcom sołectw oraz obecnym gościom.