20 Listopad 2018

12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

info.pngGmina Przystajń weźmie udział w wydarzeniu: Symboliczne nasadzenia drzew w gminach i powiatach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów celem uhonorowania setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W okresie od września do listopada 2018 roku wykonane zostana nasadzenia 6 symbolicznych drzew wraz z okolicznościowymi tablicami upamiętniającymi setna rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę (3 szt. platany i 3 szt. surmia bigoniowa). Drzewka zostaną zasadzone przy : Szkole Podstawowej w Przystajni, Publicznej Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim, Gminnym Przedszkolu Publicznym w Przystajni oraz w miejscowościach: Ługi-Radły (plac przy remizie OSP), Kuźnica Stara (plac przy remizie OSP), Przystajń (Plac Józefa Piłsudskiego).

Projekt polega na uhonorowaniu setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez zasadzenie sadzonek drzew liściastych gatunków rodzimych w zainteresowanych przedsięwzięciem gminach i powiatach województwa śląskiego. Projekt ma walor edukacyjny, ponieważ nasadzenia będą w większości przypadków na terenach szkół i przedszkoli z udziałem uczniów, kształtując ich świadomość historyczną, budując tożsamość obywatelską i wzmacniając poczucie wspólnoty. Przy każdym drzewie umieszczone zostaną trwałe i estetyczne tabliczki informujące o okazji zasadzenia drzewa. Tabliczki te przez kolejne lata będą skłaniać przechodniów do refleksji na temat jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Inicjatorem akcji był Śląski Związek Gmin i Powiatów, który zapewnił poszczególnym gminom na potrzeby ww. wydarzenia sadzonki drzew liściastych, w liczbie zgodnej z ustaleniami poczynionymi w tej sprawie z biurem Związku. Sadzonki zostały bezpłatnie udostępnione przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach

Twoje IP: 54.163.20.57