23 Wrzesień 2018
Tekla, Bogusław

Apel o prawidłowe korzystanie z kanalizacji sanitarnej

info.pngApel o prawidłowe korzystanie z kanalizacji sanitarnej.

W związku z licznymi awariami przepompowni ścieków apelujemy do wszystkich użytkowników korzystających z sieci i przyłączy kanalizacyjnych o prawidłowe i zgodne z umową ich eksploatowanie.

Kanalizacja sanitarna winna służyć do odprowadzania ścieków bytowych z gospodarstw domowych,  nie może być traktowana jako śmietnik na odpady.
Dlatego też, zwracamy się z apelem do jej użytkowników aby nie wrzucali do kanalizacji:
• odpadków organicznych (takich jak np. kości, obierki, jabłka, warzywa),
• pozostałości po kosmetykach (np. pałeczki, waciki, bandaże, podpaski, tampony, wkładki higieniczne, pampersy, ściereczki higieniczne itp.),
• zużytych mopów, ścierek, szmat,
• elementów zabawek, zakrętek, kapsli, itp.

Odpady wrzucone do kanalizacji sanitarnej często prowadzą do uszkodzenia pomp przepompowni, czyli urządzeń, które tłoczą ścieki. Pompa ulega uszkodzeniu, a działanie pompowni zostaje zatrzymane. Usunięcie awarii polegające na naprawie pompy lub jej wymianie (w wyniku uszkodzenia) powoduje zwiększenie kosztów utrzymania kanalizacji co w konsekwencji przekładać się będzie na wzrost ceny za odprowadzenie ścieków.

Twoje IP: 54.161.71.87