• Panorama Gminy Przystajń

  • Panorama Gminy Przystajń

  • Panorama Gminy Przystajń

Zmiana czasu pracy Urzędu Gminy Przystajń oraz godzin otwarcia kasy w Urzędzie Gminy Przystajń

mt_ignoreInformacja o zmianie od dnia 1 kwietnia 2019 r. czasu pracy Urzędu Gminy Przystajń oraz godzin otwarcia kasy w Urzędzie Gminy Przystajń.

 

Czytaj więcej: Zmiana czasu pracy Urzędu Gminy Przystajń oraz godzin otwarcia kasy w Urzędzie Gminy Przystajń

III Konkurs "Allllle Palma Wielkanocna"

Czytaj więcej: III Konkurs Zapraszamy na III KONKURS „ALLLLLE PALMA WIELKANOCNA”. Prezentacja palm wielkanocnych odbędzie się w Niedzielę Palmową dnia 14 kwietnia 2019 r.

 

Czytaj więcej: III Konkurs "Allllle Palma Wielkanocna"

Spotkanie pt. "Panie na pierwszym planie"

mt_ignoreSerdecznie zapraszamy na spotkanie pt. "Panie na pierwszym planie" pod Honorowym Patronatem Jadwigi Wiśniewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie odbędzie się 23 marca 2019 r.  od godz. 16.30 w hali sportowej w Ostrowach nad Okszą.

W programie m. in.: stoisko podróżnicze, na którym będą rekwizyty, instrumenty, stroje ze świata z możliwością przymierzenia np. z Indii, Maroka, Tajlandii, Japonii, Chin; degustacja herbat - Turecka, Marokańska, Tybetańska; warsztaty i kiermasz rękodzielniczy oraz wiele innych atrakcji.

Czytaj więcej: Spotkanie pt. "Panie na pierwszym planie"

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Czytaj więcej: Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennegoObwieszczenie o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zainteresowani mogą zgłaszać wnioski do wyżej wymienionego planu. Wnioski należy składać na piśmie w siedzibie Urzędu Gminy Przystajń, 42–141 Przystajń, ul. Częstochowska 5, w terminie do dnia 15 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej: Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Ogłoszenie dotyczące kanalizacji sanitarnej

mt_ignoreOgłoszenie w sprawie możliwości podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kuźnica Nowa, Antonów, Przystajń ul. Szkolna (posesje przylegające do gruntów m. Antonów) oraz przypominamy mieszkańcom miejscowości Przystajń ulic:  Targowa, Słoneczna i Polna o możliwości i obowiązku podłączenia posesji do kanalizacji sanitarnej. Ustala się ostateczny termin przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej do 1 czerwca 2019 roku. 

Czytaj więcej: Ogłoszenie dotyczące kanalizacji sanitarnej

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

mt_ignore1 marca: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto państwowe obchodzone corocznie od roku 2011. Poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Jednym z bohaterów „Żołnierzy Wyklętych” był Stanisław Sojczyński "Warszyc" - organizator i dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego, najsilniejszej organizacji antykomunistycznego podziemia, działającej w centralnej Polsce. W latach 1924-1939 Stanisław Sojczyński był nauczycielem w szkole w Borze Zajacińskim.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Jesteś tutaj:

Statystyki odwiedzin

5169752
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
786
1859
20177
84747
5169752

Twoje IP: 54.166.133.84

Foto-Info